Inspirativní výroky Kobe Bryanta a to nejzajímavější o jeho životě

Chcete se nechat inspirovat citáty Kobe Bryanta? 

Cítíte, že by vám mohl jeden z nejlepších světových basketbalistů předat skutečná moudra? 

Chcete zjistit více o životě a tragické smrti slavného sportovce? 

Pusťte se do čtení! 

Motivační citáty

Všechno negativní – tlak, výzvy – je pro mě příležitostí k vzestupu.

Honím se za dokonalostí.

Jsem reflexivní pouze v tom smyslu, že se učím jít dopředu. Přemýšlím s určitým cílem.

Soustředím se na jednu jedinou věc – a tou je snaha vyhrát co nejvíce šampionátů.

Dokážu přeskočit dva nebo tři chlapy jako dřív? Ne. Jsem tak rychlý jako dřív? Ne, ale pořád mám základy a chytrost. To mi umožňuje být stále dominantním hráčem. Když jsem vyrůstal, nikdy jsem nevynechával kroky. Vždycky jsem pracoval na základech, protože vím, že atletika je pomíjivá.

Nejdůležitější je snažit se lidi inspirovat, aby byli skvělí v tom, co chtějí dělat.

Pokud se bojíte selhat, pak pravděpodobně selžete.

Mám pochybnosti o sobě samém. Mám nejistotu. Mám strach ze selhání. Mám noci, kdy se objevím v aréně a říkám si: „Bolí mě záda, nohy, kolena. Nemám na to. Chci se jen zklidnit. Všichni máme pochybnosti o sobě samých. Nepopíráte je, ale také před nimi nekapitulujete. Přijměte je.

Napumpujte se dalšími výroky o motivaci!

Obecné citáty Kobe Bryanta

Nechci být dalším Michaelem Jordanem, chci být jenom Kobe Bryantem.

Nemám vztah k líným lidem. Nemluvíme stejným jazykem. Nerozumím vám. Nechci vám rozumět.

Lidé nechápou, jak moc jsem posedlý vítězstvím.

Každý se podívá na vaše hodinky a ty představují to, kdo jste, vaše hodnoty a váš osobní styl.

Kolekce hodinek Black Mamba jsem já: je to takříkajíc mé alter ego. Jak jsem již zmínil, je ostrá, břitká a elegantní, což jsou vlastnosti, které se snažím uplatňovat, když jsem na basketbalovém hřišti.

To, co lidé vidí na hřišti, je moje druhá stránka, to nejsem já.

K tomu, abyste byli úspěšní, potřebujete také hodně víry. Prozkoumejte povzbuzující biblická tvrzení.

Tvrzení o basketbalu

Důležité je, aby spoluhráči věděli, že jim fandíte a že opravdu chcete, aby byli úspěšní.

V individuálním sportu ano, musíte vyhrávat tituly. Baseball je jiný. Ale basketbal, hokej? Jeden člověk může řídit tempo hry, může zcela změnit průběh série. Je tu spousta velkých individuálních talentů.

Získávání titulů a podobné věci… zní to, no, je mi jedno, jak to zní – pro mě je skórování snadné. Vyhrát bodovací titul pro mě není výzva, protože vím, že to dokážu

Nemyslím si, že se trenér stává správným trenérem, dokud nevyhraje šampionát.

Nikdy mi nevadilo, když mi lidé říkali: „Vyhráváš šampionáty jenom proto, že hraješ se Shaqem.“ To je pravda. Vadilo mi, když to říkal on.

K vyhrávání je důležitý nejen talent, odhodlání a dřina, ale také trocha toho štěstí. Přečtěte si ty nejkrásnější citáty o štěstí!

Kdo byl Kobe Bryant

Kobe Bryant na hřišti s vítězně roztaženýma rukama
zdroj: edition.cnn.com

Kobe Bryant, celým jménem Kobe Bean Bryant, se narodil roku 1978 a tragicky zahynul v roce 2020 v Kalifornii. 

Kobe byl americký profesionální basketbalista, který pomohl týmu Los Angeles Lakers z Národní basketbalové asociace (NBA) k pěti mistrovským titulům.

Bryantův otec Joe (Jelly Bean) Bryant byl profesionální basketbalista, který strávil osm sezon v NBA a dalších osm hrál v Itálii, kde Bryant chodil do školy. Když se rodina vrátila do Spojených států, hrál Bryant basketbal na střední škole Lower Merion High School v Ardmore v Pensylvánii, kde získal několik národních ocenění “Hráč roku”, a s 2883 body překonal rekord Wilta Chamberlaina v počtu nastřílených bodů v jihovýchodní Pensylvánii.

Po ukončení střední školy se Bryant rozhodl zanechat studia na vysoké škole a přihlásil se do draftu NBA. Po zahájení sezóny 1996–1997 se stal druhým nejmladším hráčem NBA v historii. Ve své druhé sezóně byl vybrán do All-Star Game NBA, čímž se stal nejmladším účastníkem All-Star.

Kromě profesionálních úspěchů byl členem amerického mužského basketbalového týmu, který získal zlatou medaili na olympijských hrách v Pekingu 2008 a na olympijských hrách v Londýně 2012.

V roce 2015 Bryant napsal báseň „Drahý basketbal“, která o dva roky později posloužila jako základ stejnojmenného krátkého filmu, který také namluvil. Dílo získalo Oscara za nejlepší krátký animovaný film.

V roce 2018 vydal Bryant knihu The Mamba Mentality: How I Play, v níž popsal svůj přístup k basketbalu. Název knihy odráží přezdívku, kterou si během svých hráčských časů propůjčil, „Černá mamba“.

Přebal knihy Kobe Bryanta "The mamba mentality: How I play"
zdroj: grassrootzbookstore.com

Dne 26. ledna 2020 byl Bryant se svou třináctiletou dcerou ve skupině cestujících na dívčí basketbalový zápas ve vrtulníku, který se zřítil. Všech devět lidí na palubě zahynulo. Později, téhož roku, byl zvolen do Naismith Memorial Basketball Hall of Fame.

Často kladené otázky

Čím se proslavil Kobe Bryant? 

Kobe Bryant byl slavný basketbalový hráč, který získal dvě zlaté olympijské medaile jako člen mužského basketbalového týmu USA na olympijských hrách v Pekingu 2008 a v Londýně 2012.

Jaký je nejslavnější citát Kobe Bryanta?

“Tvrdá práce vždy převáží nad talentem.” – Kobe Bryant

Citáty Kobe Bryanta jsou plné odhodlání, tvrdé dřiny a chuti se neustále zlepšovat. Mohli jste v nich ale také najít pokoru a trochu humoru a odlehčení. 

Inspirovat jste se mohli také výroky, které motivují k akci, a nahlédnout jste mohli také do života jednoho z nejslavnějších basketbalových hráčů, který bohužel předčasně tragicky zahynul.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X