Inspirativní výroky Bettiny von Arnim a to nejzajímavější o jejím životě

Zajímají vás citáty Bettiny von Arnim? 

Co se honilo spisovatelce hlavou, jaké byly její názory a jaký byl její život? 

To vše se dovíte na následujících řádcích! 

Výroky o umění a myšlení

Neumím psát básně jako ty, ale umím mluvit s přírodou… A když se vrátím… položíme si postele vedle sebe a celou noc si spolu povídáme… velké hlubokomyslné úvahy, při kterých starý svět skřípe na svých rezavých pantech.

Umělecké dílo by mělo vyjadřovat pouze to, co povznáší duši a co ji vznešeným způsobem těší. Umělcovo cítění by nemělo překračovat tyto hranice; je špatné se odvážit jít za ně.

Prohlédněte si také další citované texty slavných osobností, ve kterých byste mohli najít inspiraci, kterou třeba právě potřebujete.

Citáty o lásce a snění

Ať už svět předepisuje jakoukoli policii, která má vládnout duši, já se jí odmítám podřídit.

Co jsou všechny šatičky jeho mladistvých lásek ve srovnání s mým plovoucím oděvem? Neříkejte, že váš syn je pro mě příliš dobrý, když se kvůli fialce řítím do takového nebezpečí! Připoutám se k epoše citlivé romantiky a přijdu naštěstí na Werthera, kde se mi mimochodem moc chce otočit Charlottu za dveřmi. Vkus vašeho syna v těch „bílých šatech s růžovými stuhami“ je špatný. Nikdy v životě si nevezmu na sebe bílé šaty, zelené – zelené – všechny mé šaty jsou zelené!

Proč bych se nemohla zasnít do štěstí? Jaká je vyšší skutečnost než sen?

Kromě člověka, kterého milujeme, je nám celé lidstvo lhostejné. 

Bettina von Arnim byla ženou, která milovala život. Pokud také patříte mezi ty, kteří holdují lásce, potěšte svou duši krásnými zamilovanými citáty.

Kdo byl Bettina von Arnim

Malba tváře Bettiny von Arnim
zdroj: bl.uk

Bettina von Arnim, vlastním jménem Elisabeth Katharina Ludovica Magdalena von Arnim, rozená Brentano, žila v letech 1785–1859 v Berlíně. 

Bettina je jednou z nejvýraznějších osobností německého romantismu, která se proslavila nejen svými knihami, ale také svou silnou osobností, která se odráží v jejích dílech. Všechny její spisy, ať už jsou jejich zdánlivá témata jakákoli, jsou v podstatě autoportréty.

Bettina von Arnim byla nekonvenční až výstřední, svéhlavá, narcistní, ale věrná manželka Achima von Arnima a oddaná matka sedmi dětí. 

Její tři nejznámější díla jsou přeuspořádané a vyretušované záznamy její korespondence s Johannem Wolfgangem von Goethem, s Karolínou von Günderode a s jejím bratrem, Clemensem Brentanem. Jedná se o díla Goethes Briefwechsel mit einem Kinde, Die Günderode a Clemens Brentanos Frühlingskranz. 

Bettina von Arnim byla nejen nadanou autorkou, ale také sochařkou a hudebnicí.

Často kladené otázky

Čím se proslavila Bettina von Arnim? 

Jednalo se o německou spisovatelku, která byla výraznou osobností, jíž promítla do všech svých děl. Její díla byla zajímavá tím, že obsahovala rozhovory s osobnostmi, jako je například Johann Wolfgang von Goethe nebo Karolína von Günderode. 

Jaká témata vystihují Bettininy citáty? 

Bettina von Arnim se často vyjadřovala ke svobodě konání, ke svobodě duše a člověka, ale také k lásce, snění a umění. Obdivovala své kolegy, spisovatele a často se ve svých citátech obrací právě k nim. 

Autorka se ráda zamýšlela nad životem, o kterém ve svých dílech hovoří s dalšími slavnými autory. Podívejte se na další zajímavé výroky o životě z úst méně či více slavných.

Citáty Bettiny von Arnim mohou inspirovat především ženy, které mají svobodného ducha a divočejší povahu. Samotná spisovatelka byla velice svérázná, a to se také projevilo v jejich dílech a citovaných textech. 

Výroky autorky zachycují především myšlenky, které se týkají lásky, svobody, umění, snění a odvahy. 

Inspirovat vás mohl také krátký souhrn spisovatelčina zajímavého života v blízkosti dalších slavných osobností.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X