Inspirativní výroky Alexandera Grahama Bella a to nejzajímavější o jeho životě

Toužíte se více seznámit s citáty Alexandera Grahama Bella? 

Pátráte po informacích o jeho životě, vynálezech a myšlenkách? 

Na následujících řádcích najdete přehled toho nejzajímavějšího o tomto významném vědci.

Příjemné čtení! 

Citáty o životě

Když se jedny dveře zavřou, jiné se otevřou, ale my se často tak dlouho a s lítostí díváme na zavřené dveře, že nevidíme ty, které se nám otevírají.

Nebuď první, kdo zkouší nové, ani poslední, kdo odkládá staré.

Národ, který si zajistí kontrolu nad vzduchem, nakonec ovládne celý svět.

Již od útlého dětství byla moje pozornost zaměřena na akustiku a zejména na řeč a otec mě nabádal, abych studoval vše, co se týká těchto předmětů, protože budou mít důležitý vliv na to, co se mělo stát mou profesní prací.

Podívejte se na další tvrzení o životě, která jsou plná těch nejzajímavějších názorů na bytí.

Výroky o lidech

Člověk je výsledkem pomalého růstu; proto zaujímá v životě zvířat takové postavení, jaké zaujímá. K čemu je mládě, které získalo svůj vzrůst za několik dní či týdnů, vedle člověka, který ho dosáhne až za tolik let.

Člověk zpravidla vděčí za to, s čím se narodil, jen velmi málo – člověk je takový, jakého si sám sebe udělá.

Vzdělávejte masy, zvyšujte jejich inteligenční úroveň a určitě budete mít úspěšný národ.

Vlastní úsudek člověka by měl být posledním odvoláním ve všem, co se týká jeho samého.

Rád bych vám vtiskl do paměti skutečnost, že chcete-li člověku prokázat spravedlnost, měli byste věřit spíše tomu, co člověk sám říká, než tomu, co o něm říkají lidé.


Motivační citáty

Soustřeďte všechny své myšlenky na rozdělanou práci. Sluneční paprsky nepálí, dokud se nesoustředí.

Nedržte se věčně na veřejné cestě a nechoďte jen tam, kde už šli jiní. Občas opusťte vyšlapanou cestu a vydejte se do lesů. Určitě najdete něco, co jste ještě nikdy neviděli.

Jaká je to síla, to nedokážu říct; vím jen, že existuje a stává se dostupnou pouze tehdy, když je člověk v takovém rozpoložení mysli, kdy přesně ví, co chce, a je plně odhodlán nepřestat, dokud to nenajde.

Tak chimérická myšlenka, jako je telegrafování hlasových zvuků, by se většině lidí zdála stěží uskutečnitelná, aby se jí zabývali. Já však věřím, že proveditelná je a že jsem se dostal na stopu řešení tohoto problému.

Každý člověk, který se snaží něčeho dosáhnout, potřebuje notnou dávku motivace. Pokud patříte mezi takové lidi, dodejte si sílu prostřednictvím výroků o motivaci!

Tvrzení o vynálezcích a úspěchu

Ať najdete vynálezce kdekoli, můžete mu dát bohatství nebo mu vzít všechno, co má, a on bude vynalézat dál. Vynalézání se neubrání o nic víc než myšlení nebo dýchání.

Před vším ostatním je klíčem k úspěchu příprava.

Vynálezce se dívá na svět a není spokojen s věcmi takovými, jaké jsou. Chce zlepšit vše, co vidí, chce prospět světu; je pronásledován myšlenkou.

Na velkých objevech a zlepšeních se vždy podílí spolupráce mnoha mozků. Možná mi bude přičítáno k dobru, že jsem prorazil cestu, ale když se podívám na následný vývoj, cítím, že zásluhy patří spíše jiným než mně.

Amerika je zemí vynálezců a největšími vynálezci jsou novináři.

Nejen k vynalézání je potřeba také trocha toho štěstí. Přečtěte si ty nejkrásnější citáty o štěstí!

Kdo byl Alexander Graham Bell

Muži pozorující Alexandera Grahama Bella při telefonování.
zdroj: history.com

Alexander Graham Bell žil v letech 1847–1922 ve Skotsku a USA. Jednalo se o amerického vynálezce, vědce a učitele neslyšících skotského původu, jehož hlavními úspěchy byly vynález telefonu v roce 1876 a zdokonalení fonografu v roce 1886. 

Otec Bella vyučoval řečnictví pro neslyšící a jeho maminka byla téměř hluchá, což ovlivnilo pozdější volbu povolání Bella, jako učitele neslyšících. 

Během výkonu učitelského povolání začal Bell také zkoumat metody přenosu několika telegrafních zpráv současně po jediném drátu, což byl v té době hlavní směr telegrafních inovací, který nakonec vedl k Bellovu vynálezu telefonu. 

Bell zaměřoval pozornost také na létání. Od roku 1891, inspirován výzkumem amerického vědce Samuela Pierponta Langleyho, experimentoval s tvary křídel a konstrukcí vrtulových listů.

V roce 1907 Bell založil sdružení Aerial Experiment Association, které dosáhlo významného pokroku v konstrukci a řízení letadel a přispělo ke kariéře průkopníka letectví Glenna Hammonda Curtisse.

Po celý svůj život se Bell snažil podporovat rozvoj vědeckého poznání. Podporoval časopis Science a National Geographic Society. 

Bell zemřel na svém panství v Novém Skotsku, kde byl i pohřben.

Často kladené otázky

Kdo byl Alexander Graham Bell?

Alexander Graham Bell byl americký vynálezce a vědec skotského původu. Bell vynalezl nebo zdokonalil řadu elektrických technologií. Nejvíce je známý jako vynálezce telefonu. 

Jaké jsou Bellovy nejznámější citáty?

“Klíčem k úspěchu je především příprava.” – Alexander Gragam Bell
“Nebuď první, kdo zkouší nové, ani poslední, kdo odkládá staré.” – Alexander Graham Bell
“Když se jedny dveře zavřou, jiné se otevřou, ale my se často tak dlouho a tak lítostivě díváme na zavřené dveře, že nevidíme ty, které se nám otevřely.” – Alexander Graham Bell

Máte ve svém okolí nějakého Sašu? Až mu budete chtít poblahopřát ke jmeninám, můžete použít některé z přání k svátku pro Alexandra!

Citáty Alexandera Grahama Bella se týkají nejčastěji vynalézání, života, lidí, učení se, úspěchu a motivace. 

V článku jste se mohli nechat inspirovat těmi nejmoudřejšími Bellovými výroky, které vycházejí z jeho vlastních zkušeností a zjistit jste také mohli více o jeho zajímavém životě vynálezce a vědce.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X