Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Idu na jednom místě. Vyberte si!

Dneska je 15. března a svátek slaví Ida. 

Znáte nějakou? Tak to jí určitě pošlete jmeninovou gratulaci! 

Hezké přání k svátku Idě rozhodně zvedne náladu. 

Zrovna vás ale nic nenapadá a hodila by se vám trocha inspirace? 

Tak s tím vám moc rádi pomůžeme! 

Máme pro vás básničky, veselé obrázky a texty. 

Všechna přáníčka si můžete navíc stáhnout zdarma.

Básničky k svátku pro Idu

S rýmovaným přáníčkem se snad nedá šlápnout vedle. Ať už je oslavenkyně vaše kamarádka, kolegyně, sestra a nebo přítelkyně, najde se tady pro každou něco. Na vás bude už jen vybrat to přáníčko, které by mohlo Idě udělat tu největší radost.

Koukám do kalendáře a vida, jmeniny má dneska naše Ida. Přejeme ti ať máš stále úsměv na tváři, a tvé oči stále štěstím září. Ido, přejeme ti skvělý svátek!
Pořádně si užij dnešek, je přece den všech Idušek. Hlavně ať jsi stále spokojená a veselá, a tohle milé přání ti radost udělá. Ido, přejeme ti nádherný svátek!
Ty máš dneska svátek, moje milá Iduše, tak to řeknu prostě jednoduše. Přeju ti všechno nejlepší a ať se ti daří, a vše v životě se ti podaří. Ido, přeju ti krásné jmeniny!
Kalendář nám napovídá, že má jmeniny naše milovaná Ida. Proto doufám, že se ti dneska všechno podaří, a od rána do večera budeš mít úsměv na tváři. Ido, přeju ti kouzelný svátek!
Krásný svátek ti přeje celá naše rodinka, v kalendáři se na nás směje jméno Idunka. Proto ti gratulujeme velice, a pozdravů ti posílám tisíce. Ido, pořádně si užij dnešní jmeniny!
Dneska musíme bouchnout šampaňského flašku, a oslavit naši milovanou Idušku. Ať je tvůj život stále zajímavý, ale i plný štěstí, pohody a zábavy. Ido, přejeme ti úžasný svátek!

Veselé rýmy k jmeninám

Básničky se vám líbí, ale chcete, aby bylo blahopřání k svátku pro Idu s trochou vtipu a aby ji pobavilo? Sepsali jsme pár veršovaných přáníček, se kterými se vám to jistě povede. Můžete je poslat jako textovku a nebo zprávu na jakékoli sociální síti.

Dneska s tebou budou slavit do rána všechny kámošky, musíme přece zapít svátek naší milované Idušky. Na všechny drinky tě dneska zveme, a slavit budeme dokud bude v baru otevřené. Ido, přejeme ti skvělé jmeniny!
Musíme si dát na tebe aspoň jednu sklenku, musíme pořádně oslavit naši milou Idunku. Bude to do každé nohy jedna, tak šup a hezky do dna. Ido, přejeme ti úžasný svátek!
Jsou jmeniny naší skvělé Idiny, to zase budeme slavit do brzké ranní hodiny. Neboj se, budeme s tebou držet krok, však svátek je tady jen jednou za rok. Ido, moc si užij tento den!
Dneska nebudeš potřebovat ani peněženku, všichni chceme pozvat na drink naši úžasnou Idunku. Pak to ještě na parketě roztočíme, a aspoň dvoje boty protančíme. Ido, přejeme ti báječný svátek!
Dárková krabice k svátku s barevnými kytičkami.
zdroj: wehearit.com

Klasická přání k svátku pro Idu

Občas je v jednoduchosti síla a jsou to právě milá a upřímná přáníčka, co udělají největší radost. Ať už vyberete kterékoli, určitě se vám podaří oslavenkyni zahřát u srdíčka a zlepšit jí tento významný den.

Milá Ido, už je tady zase den tvých jmenin a my bychom ti chtěli popřát jen to nejlepší! Hlavně aby sis stále jen užívala života a byla veselá a spokojená. Báječný svátek ti přejí …
Drahá Ido, dneska nás od sebe dělí velká dálka a my ti nemůžeme popřát osobně, ale i přesto na tebe moc myslíme a přejeme ti jen to nejlepší. Moc si užij dnešní svátek!
Naše milá Ido, k tvému dnešnímu svátku ti chceme ze srdce popřát spoustu lásky, zdraví, radosti a taky nádherných chvil s rodinou a přáteli. Krásné jmeniny ti přejí …
Naše nejdražší Ido, moc na tebe všichni myslíme a k tvému svátku ti přejeme jen to nejlepší! Hlavně aby se ti splnila všechna tvá přání a ty byla stále veselá a spokojená. Nádherné jmeniny ti přejí …
Milá Ido, tvé jméno je dneska v kalendáři a proto doufáme, že si dnešní jmeninový den užiješ přesně tak, jak sis ho představovala! Přejeme ti ten nejlepší svátek!
Milovaná Ido, dneska je tady tvůj významný den a proto by ses měla jen bavit, usmívat se hlavně oslavovat s těmi, na kterých ti záleží nejvíce. Krásný svátek ti přejí …
Naše milá Ido, moc na tebe myslíme každý den a ne jen když máš svátek. Dnešní den je ale výjimečný a proto ti přejeme mnoho lásky, zdraví, štěstí, porozumění a báječných zážitků. S láskou …
Drahá Ido, z celého srdce ti přeju aby se ti splnila všechna tvá nejtajnější přání a tužby a ty byla stále tak veselá a šťastná, jako jsi teď! Moc si užij dnešní svátek!

Slaví někdo z vašich blízkých narozeniny? Nic nepotěší více, než nádherné narozeninové přáníčko! Vyberte si.

Obrázkové GIF gratulace

Nezaujala vás žádná básnička ani text a hledáte něco trochu jiného? Popřát k svátku můžete i obrázkem! Nemusíte je nikde hledat, našli jsme pro vás ty GIFy, které se k tomuto dni skvěle hodí. Odeslání je taky velmi snadné. Až vyberete ten, který se vám líbí nejvíce, tak ho jen zkopírujete a pošlete.

Tenhle přípitek je na tebe, Ido!

GIF přání k svátku přípitek s vínem.
zdroj: giphy.com

Ido, posíláme ti k svátku tohoto tanečníka.

GIF blahopřání k jmeninám tanečník v černém.
zdroj: giphy.com

Ido, ať dnešní oslava stojí za to!

GIF blahopřání k svátku skupinka oslavujících lidí.
zdroj: giphy.com

Zase to ale moc nepřeháněj!

GIF přání k jmeninám opilá holka na zemi.
zdroj: giphy.com

Ido, pořádně užij si dnešní svátek!

GIF přání k svátku kočka s dortem a konfetami.
zdroj: giphy.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka

Takové blahopřání k jmeninám Idu ohromí. Tím, že jí blahopřání nekoupíte, ale vyrobíte sami jí ukážete, jak je pro vás důležitá. Pokud nejste zrovna kreativní typ, tak se nemáte čeho bát, samotná výroba je velice snadná a zabere vám pár minut. Pro návod a inspiraci se můžete podívat na tohle krátké video. Pak už jen stačí hotové přání doplnit o vaše srdečné věnování a nádherný dárek je na světě.

Co myslíte, budou se naše přání k jmeninám Idě líbit?

Tento den je tady jen jednou do roka, tak stojí za to jí udělat radost alespoň rychlou textovou zprávou.

Zajímavosti o jméně Ida

Tohle jméno v České republice nosí 951 žen a řadí se tak na 243. místo oblíbenosti. 

Jméno Ida může mít buď severský a nebo germánský původ. Jedna teorie výkladu ho spojuje se skandinávským „íd“ překládaným jako „čin“. Jméno by se tak dalo přeložit jako „žena činu“. Jméno by souviselo také s jeho staroskandinávskou nositelkou – Idunou, bohyní jara.

Jiné teorie jméno Ida odvozují od staroněmeckého výrazu „itis“, které se překládá jednoduše jako „žena“. Tento význam by pak neslo i jméno Ida. Jméno je také spojováno s germánskými jmény Idaberga, Idun nebo Alida.

Autor článku
Petra Vykoukalová

Důvodů k oslavám a gratulacím je celá řada a my si tak můžeme udělat hezčí každý den. Jsem moc ráda, že můžu inspirovat ostatní a předávat krásná blahopřání dál.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X