56 nejdojemnějších díků mamince, která rozehřejí její srdce! Vybírejte z těch nejkrásnějších textů

Chcete napsat poděkování mamince? Texty jinde na internetu nesplňují vaše představy?

Nevíte si rady s tím, jak přesně své díky vyjádřit?

Pusťte se do čtení našeho článku, ve kterém vám nabízíme ta nejkrásnější poděkování, která dojmou vaši maminku k slzám!

Nejkrásnější citáty o maminkách

Chcete maminku skutečně překvapit? 

Chcete jí své díky vyjádřit tak, jak to nečeká? 

Pak ke svým vlastním slovům připojte také některý z citátů z úst slavných, který působí láskyplně, něžně a procítěně. 

“Matka je tvůj první přítel, tvůj nejlepší přítel, tvůj přítel navždy.” – Anonym
“Když se díváš na svou matku, díváš se na tu nejčistší lásku, jakou kdy poznáš.” – Charley Benetto
“Matka je tlukotem srdce v domě a bez ní jako by nebylo srdcaře.” – Leroy Brownlow
“Matky jsou jako lepidlo. I když je nevidíte, stále drží rodinu pohromadě.” – Susan Galeová
“Moje matka: Je krásná, na okrajích změklá a zocelená ocelovou páteří. Chci zestárnout a být jako ona.” – Jodi Picoultová
“Matka je jméno pro Boha ve rtech a srdcích malých dětí.” – William Makepeace Thackeray
“Ryzí zlato je možná možné pozlatit, ale kdo dokáže udělat svou matku krásnější?” – Mahátma Gándhí
“Mateřství je nádherná nepříjemnost být pro druhého vším.” – Anonym
“Pouze matky mohou myslet na budoucnost, protože ji rodí ve svých dětech.” – Maxim Gorsky
“Mateřská láska je mír. Není třeba ji získávat, není třeba si ji zasloužit.” – Erich Fromm
“Tolikrát budete mít pocit, že jste selhali. Ale v očích, srdci a mysli svého dítěte jste super máma.” – Stephanie Precourt
“Popsat mou matku by bylo jako psát o hurikánu v jeho dokonalé síle.” – Maya Angelou

Textová poděkování mamince 

Maminka vám byla vždy oporou? 

Vždy za vámi stála jako pevný sloup, o který jste se mohli opřít? 

Uvědomili jste si, že jste jí vlastně nedali nikdy pořádně najevo, jak moc pro vás znamená? 

Vyberte si některý z našich textů, který vystihne, co máte na srdci, a dojměte maminku svými slovy plnými vděčnosti a lásky! 

Mami, když jsem vyrůstal/a, vím, že jsem ti ne vždycky říkal/a, jak moc mi na tobě záleží. Teď, když jsem starší, vidím, kolik jsi toho pro mě obětovala a chci ti říct, že jsem ti za všechno moc vděčný/á. Byla jsi tak nesobecká a obětavá. Děkuji ti z celého srdce!
Díky tobě mám vizi, abych dosáhl/a svých snů a odvahu prosadit se přes výzvy, které mi stojí v cestě. Děkuji ti, že jsi mě posílila. Jsi ta nejlepší máma, jakou může kluk/dívka mít!
Mami, jsi moje záchranné lano, moje rameno, na kterém se můžu vyplakat, můj rádce. Děkuji ti, že jsi tu vždycky pro mě, abych si s tebou mohl/a promluvit a dáváš mi najevo, že všechno bude v pořádku!
Mami, nikdy bych ani nedoufal/a, že dokážu vyjádřit, jak moc si tě, své milující mámy, vážím. Pomáhala jsi mi v těch nejtěžších chvílích a slavila jsi po mém boku v těch nejlepších časech. Jsem ti navždy vděčný/á za to, že jsi mi pomohla. Miluji tě vším, co mám, a ještě víc. Děkuji ti, že jsi moje máma!
Některé mámy si zaslouží být oslavovány. Ty si zasloužíš celou přehlídku! Moc ti děkuju, mami, že jsi tak tvrdě dřela, aby sis udržela práci a zároveň mě vychovávala. Vím, že to bylo vyčerpávající a opravdu si vážím toho, kolik jsi toho pro mě udělala!
Mami, milionem způsobů mi dáváš najevo, že ti na mě záleží. Nikdy nepochybuji o tvé bezpodmínečné lásce ani o tom, že budeš hned vedle mě a budeš trpělivě čekat, abys mě zachytila, až upadnu. Jsem ti tak vděčný/á, že jsi moje máma! Ty jsi skutečná výhra v loterii!
Děkuji ti, maminko, že jsi to se mnou nikdy nevzdala a že jsi mě tlačila k tomu, abych byla co nejlepší. Bez tvého vedení a podpory bych se nemohl/a stát tím, kým jsem. Děkuji ti, že jsi mě vychovala tak, abych byl/a sám/sama sebou.
Mé krásné, milující a obětavé matce: děkuji ti, že jsi mi dala život a každý den mi dáváš pocit, že jsem jedinečný poklad. Nikdo se ti nikdy nemůže rovnat. Miluji tě vším, čím jsem. Navždy budeš mou součástí!
Vím, že se někdy hádáme, ale věz, že jsi pro mě tou nejpodstatnější, nejzásadnější a nejdůležitější osobou v mém životě. Bez tvé podpory a oddanosti bych nemohl/a být tím, kým jsem. Děkuji ti, že mi odpouštíš, když něco pokazím a miluješ mě, jako by se nikdy nic nestalo. Jsi úžasná!
Mami, jsi rocková hvězda! Děkuji ti za všechno, co pro mě děláš. Nedokážu si představit svůj život bez té, která je vždycky v mém rohu. Mám tě moc rád/a!
Jaké mám opravdové štěstí, že mám tak obětavou a podporující matku, jako jsi ty. Děkuji ti, že jsi ve mě vždycky věřila, i když jsem si já sám/sama nevěřil/a!
Jsi moje máma, moje nejlepší kamarádka a moje skála. Děkuji ti za všechno, co pro mě děláš. Mám tě moc a moc rád/a!

Vyjádření vděčnosti mámě k narozeninám

Má vaše maminka narozeniny? 

Narozeninová přání jsou skvělou příležitostí, jak maminkám poděkovat za vše, co dělají. 

Napište své mámě vzkaz, který si může navždy ponechat a který ji vždy povzbudí, když bude potřebovat. 

Všechno nejlepší k narozeninám, maminko! Každý den jsem vděčný/á, že tě mám ve svém životě. Ať je dnešní den další připomínkou toho, že jsi ta nejlepší. Mám tě rád/a!
Jsi víc než matka. Jsi ta nejlepší žena, kterou znám. Děkuji ti za všechno a přeji ti všechno nejlepší k narozeninám!
Doufám, že tvůj den bude plný odpočinku, hojnosti lásky a tvého oblíbeného druhu dortu. Zasloužíš si jen to nejlepší. Děkuji ti za vše. Vše nejlepší, mami!
Mami, nebýt tebe, nikdy bych se nestal/a tím, kým jsem dnes. Děkuji ti za to, že jsi mi byla vzorem, matkou a úžasnou kamarádkou. A ze všeho nejdůležitější, všechno nejlepší k narozeninám!
Mami, děkuji za tvou podporu a neocenitelné životní lekce. Na zdraví ke tvým nejlepším narozeninám!
Mám velké štěstí, že mám maminku, jako jsi ty. Jsi moje nejlepší kamarádka, nejlepší máma nejlepší člověk, kterého znám. Přeji ti ty nejšťastnější narozeniny!
Není nikdo, na koho bych se v těžkých chvílích obrátil/a raději než na tebe. Všechno nejlepší k narozeninám, mami! Jsi nejlepší!
Mami, umíš stmelit naši rodinu jako nikdo jiný. Milujeme tě všichni z celého srdce. Všechno nejlepší k narozeninám, drahá maminko. S láskou, tvé děti.
Mami, jsi vzor, génius, superžena, pětihvězdičková kuchařka a nejúžasnější člověk, kterého znám. Jak to všechno zvládáš? Na zdraví do dalšího roku tvého života. Všechno nejlepší!
K narozeninám ti posílám vřelá přání a láskyplné myšlenky. I když jsme od sebe teď daleko, vždycky budeš v mých myšlenkách i v mém srdci. Všechno nejlepší k narozeninám, mami!
Někdy je život těžký, ale vždycky si můžu být jistý/á, že se silou tvé lásky zvládnu překonat každou překážku, která se mi postaví do cesty. Díky za to, že jsi ta nejlepší máma, jakou svět nabízí. Všechno nejlepší k narozeninám!
Po celý můj život jsi mě zahrnovala svou láskou. Děkuji ti, že jsi mi vždycky dávala všechno. Budu se snažit ti to celý svůj život oplácet. Všechno nejlepší, mami!

Prohlédněte si také další narozeninová přání pro ženy!

Veršovaná přání mamince k narozeninám 

Slaví vaše maminka narozeniny a vy byste jí chtěli popřát nějak originálně? 

Popřejte jí v rýmech a zahrňte do své gratulace také slova vděčnosti. 

Vezměte si inspiraci z našich básní níže!  

Daruji ti polibek, mami, za to, že jsi mě porodila, za to, že životem jsi mě oddaně vodila, za to, že jsi mé dny smutku vždy pochopila, za to, že jsi můj hněv vždy zkrotila. Vše nejlepší, maminko!
Mami, děkuji ti za to, že jsi mě vždy ráno líbala, že jsi mi vždy ruku v nouzi podala, že jsi mé smutky procítila a v radosti se se mnou vždy zasmála.
Maminko, děkuji ti za to, že jsi moje máma, za to, že tak, jako já tebe, i ty mě máš ráda. Děkuji ti za tvoje krásné oči a za to, že když se můj svět točí, zastavíš ho a dáš mi směr, krásné narozeniny od nás všech!
Když otevře máma dlaně, položím si líčka na ně. Pošeptám jí: “Mamko, mami, víš, že voníš jahodami? Jak je dobře, že jsi s námi, mámo, mamko, mámo, mami! Vše nejlepší, maminko!

Prohlédněte si také další básničky pro maminku!

Vyznání lásky mamince

Nemusíte něco slavit, abyste své mamince řekli, jak moc ji máte rádi a jak moc jí děkujete za vše, co pro vás celý život dělala a dělá. 

Vyznejte mamince lásku prostřednictvím krátkého textu, který si bude pamatovat navždy!

Mám tě rád/a, mami! Nejen proto, že jsi moje matka, ale i proto, že nikdo jiný na světě mi nerozumí lépe.
Vím, že jsem pro tebe nebyl/a vždy dokonalým dítětem. Ty jsi pro mě ale byla vždy dokonalou mámou. Mám tě moc rád/a, mami! Jsi ta nejlepší na světě.
Královně tohoto domova, královně srdce mého tatínka a královně mého života chci jen říct – mám tě moc rád/a, mami!
Moje nejdražší maminko, mám tě moc rád/a! Nikdy ti nebudu moct dostatečně vyjádřit svou vděčnost. Jsi důvodem mého úsměvu a štěstí. Miluji tě navždy!
Být tvým synem / tvou dcerou je pro mě tím největším darem. Nevyměnil/a bych to za nic na světě. Mám tě moc rád/a, mami!
Mami, mám tě moc rád/a! Udělala jsi ze mě vnitřně silného muže / silnou ženu a vybudovala jsi ve mě sebedůvěru. Posílám ti lásku a velké díky!
Moje nejkrásnější maminko, nikdy nemůžu být jako ty. Jsi nejkrásnější, nejchytřejší, nejmilovanější a nejinteligentnější člověk, jakého jsem kdy poznal/a. Mám tě moc rád/a, mami!
Mami, bydlíme ve stejném domě. Vídáme se každý den. Děláš spoustu věcí, abych byl/a šťastný/šťastná. Ale nikdy jsem ti neřekl/a žádnou zvláštní větu. Dnes ti ji říkám. Mám tě rád/a, mami!
Začala jsi mě milovat ještě před mým narozením. Vzdala ses kvůli mně svého spánku. Nejedla jsi své oblíbené jídlo, protože jsem to chtěl/a jíst já. Dneska ti chci říct, že tě mám nejraději a děkuji ti za tvé oběti. Miluji tě!
Jsi ta nejlepší učitelka na světě. Naučila jsi mě, jak v životě najít rovnováhu. Naučila jsi mě, jak mám zůstat neustále pozitivní. Děkuji ti, mami, za všechno. Mám tě rád/a!
Jedl/a jsem v mnoha restauracích. Ale žádné jídlo mi nikdy nechutnalo víc než to, které jsi vlastnoručně připravila ty. Jsi nejlepší kuchařka a máma na světě. Mám tě moc rád/a. Nikdo nemůže být jako ty!
Pořád ti nerozumím. Jak můžeš vědět, že mám hlad? Vždycky připravíš jídlo, i když si o to neřeknu. Jak víš, co potřebuju? Dostanu všechno, na co jen pomyslím. Jsi kouzelnice, mami. Mám tě moc rád/a!

Blíží se Valentýn? V tento den nemusíte vyznávat lásku jen svým drahým polovičkám, ale můžete ji vyjádřit také svým rodičům a jiným blízkým. Prohlédněte si naše přání k svátku na Valentýna!

Děkovné obrázky 

Pokud nechcete poděkovat ženě, která vás porodila a vychovala, pouhým textem, můžete si stáhnout některý z níže uvedených obrázků, který již slova díků obsahuje. 

Stahovat můžete úplně zdarma!

Siluety dámské a dětské postavy, stojící pod deštníkem, s poděkováním za vše mamince.
zdroj: unsplash.com
Černobílá fotografie dámské dlaně, kterou drží za prst dvě ruce miminka s nápisem "Miluji tě, mami!".
zdroj: unsplash.com
Poděkování mamince na pozadí ženy otočené zády, držící dítě, na břehu moře s vyznáním lásky mamince.
zdroj: unsplash.com
Poděkování mamince na pozadí ženy, držící dítě, hledící na nebesa.
zdroj: unsplash.com

Zpříjemněte mamince den písničkou! Poděkujte jí videem níže.

Byli jste to vy, kdo od někoho dostal krásné přání a chtěli byste za něj dotyčnému poděkovat? Inspirujte se našimi poděkováními za přání!

Vytvořili jste poděkování mamince? Texty, uvedené výše, vám pomohly na papír napsat to, co skutečně cítíte? 

Vybrali jste obrázek nebo pohyblivý gif, který maminku potěší a rozveselí? 

Výborně! Teď už jen zbývá poděkování předat. 

Vyberte si, zda předáte svá slova díků na papíře nebo je pošlete elektronicky e-mailem, MMSkou, SMSkou nebo po sociální síti.

V každém případě láskou nešetřete a nebojte se mamince říct, jak moc jste jí za všechno vděční a jak moc ji milujete!

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X