Inspirativní výroky Richarda Bransona a to nejzajímavější o jeho životě

Hledáte inspiraci v citátech Richarda Bransona? 

Chcete vědět, jaký vedl tento bohatý podnikatel život, jak začal s podnikáním a jaké myšlenky se mu honí hlavou? 

V takovém případě už dále neváhejte a začtěte se do řádků plných zajímavých informací!

Motivační citáty

Pokud vám někdo nabídne úžasnou příležitost, ale nejste si jisti, zda ji zvládnete, řekněte ano – a pak se naučte, jak na to!

Chodit se nenaučíte tím, že se budete řídit pravidly. Učíte se tím, že chodíte a padáte.

Není nic lepšího, co můžete ve svém životě a ve své práci udělat, než následovat své vášně – způsobem, který slouží světu i vám.

Nestyďte se za své neúspěchy, poučte se z nich a začněte znovu.

Chcete-li být úspěšní, musíte být venku, musíte se pustit do práce.

Nejlepší lekcí, kterou jsem se naučil, bylo prostě to dělat. Nezáleží na tom, co to je, ani na tom, jak těžké se to může zdát, jak řekl starý Řek Platón: „Začátek je nejdůležitější částí každé práce.“

Pokud se rozhodnete pro bezpečný život, nikdy nepoznáte, jaké to je vyhrát.

Naplňte svůj den motivací prostřednictvím dalších motivačních tvrzení!

Výroky o lidech

Respekt je způsob, jak se chovat ke všem, nejen k těm, na které chcete udělat dojem.

Školte lidi tak dobře, aby mohli odejít, chovejte se k nim tak dobře, aby nechtěli odejít.

Jen blázen nikdy nezmění názor.


Citáty o životě, odvaze a štěstí

Život je mnohem zábavnější, když říkáte spíše ano než ne.

Odvážní možná nežijí věčně – ale opatrní nežijí vůbec.

Vrhnout se do práce, která vás baví, je jedním z největších životních potěšení.

Jakmile mě něco přestane bavit, myslím, že je čas jít dál. Život je příliš krátký na to, abychom byli nešťastní. Probouzet se ve stresu a nešťastný není dobrý způsob života.

Odvaha je to, co je potřeba k tomu, abyste se postavili a promluvili; odvaha je také to, co je potřeba k tomu, abyste si sedli a naslouchali.

Většina „nutných zel“ je mnohem větší zlo než nutnost.

Štěstí je to, co se stane, když se příprava setká s příležitostí.

Prozkoumejte další výroky o životě a nechte se inspirovat!

Tvrzení o podnikání

Upřímně mohu říci, že jsem nikdy nepodnikal jen proto, abych vydělával peníze. Pokud je to jediný motiv, pak si myslím, že je lepší to nedělat. Podnikání musí být zajímavé, musí vás bavit a musí v něm být uplatněny vaše tvůrčí instinkty.

S obchodními příležitostmi je to jako s autobusy, vždycky přijede nějaký další.

Podnikání musí být zapojující, musí být zábavné a musí uplatňovat vaše tvůrčí instinkty.

Klienti nejsou na prvním místě. Na prvním místě jsou zaměstnanci. Pokud se postaráte o své zaměstnance, oni se postarají o klienty.

Podnikání není o kravatách, oblecích a aktovkách. Je to o dobrodružství.

Stejně jako mám tendenci udělat si názor na lidi během třiceti vteřin po setkání s nimi, udělám si také názor na to, zda mě obchodní návrh nadchne, během zhruba třiceti vteřin od pohledu na něj. Mnohem více se spoléhám na instinkt než na zkoumání obrovského množství statistik.

Vždycky jsem věřil, že jak se chováte ke svým zaměstnancům, tak se budou chovat k vašim zákazníkům, a že lidé vzkvétají, když jsou chváleni.

Život ale není pouhá práce – měla by to být hlavně zábava. Pobavte se s originálními vtipnými citáty!

Kdo je Richard Branson

Do dáli zahleděný Richard Branson
zdroj: virgin.com

Richard Branson, celým jménem Sir Richard Charles Nicholas Branson, se narodil roku 1950 v Anglii. Jedná se o britského podnikatele a dobrodruha, který je šéfem společnosti Virgin Group Ltd. 

Branson je známý svými reklamními kousky a také rekordy v závodech motorových člunů a létání horkovzdušným balónem.

Branson, který předčasně ukončil školní docházku, se do svého prvního úspěšného podnikatelského záměru pustil již jako teenager s časopisem Student. Když koncem 60. let začal časopis prodělávat, založil společnost Virgin Mail Order Records (pojmenovanou tak proto, že se Branson považoval za nezkušeného v podnikání), aby získal finanční prostředky, a v roce 1971 otevřel první britský diskontní obchod s hudebními nahrávkami.

V roce 1973 pomohl založit Virgin Records, které se rychle stalo hlavním světovým vydavatelstvím punku a nové vlny. V roce 1984 se stal většinovým sponzorem letecké společnosti, kterou přejmenoval na Virgin Atlantic Airways. 

Roku 2004 Branson založil společnost Virgin Galactic, která se zabývala vesmírnou turistikou a snažila se nabízet komerční suborbitální lety pro cestující.

V roce 1986 byl Branson členem dvoučlenného týmu, který vytvořil rekord v přeplutí Atlantického oceánu na motorovém člunu. V horkovzdušném balonovém létání se stal roku 1987, spolu se švédským letcem Perem Lindstrandem, prvním týmem, který přeletěl Atlantik v horkovzdušném balonu, a v roce 1991 prvním týmem, který přeletěl Tichý oceán.

Mezi Bransonovy četné charitativní iniciativy patří i to, že roku 2006 přislíbil přibližně 3 miliardy dolarů na financování výzkumu paliv šetrných k životnímu prostředí. 

V roce 2007 obdržel Branson na počest své trvalé podpory humanitárních a ekologických cílů cenu Občan roku od Asociace korespondentů OSN (UNCA). 

Branson vydal roku 1998 svou autobiografii “Losing My Virginity – Ztráta panictví”, jejíž vydání bylo aktualizováno v roce 2011 a v roce 2014 popsal svou filozofii podnikání v knize The Virgin Way. 

Roku 1999 byl Branson povýšen do rytířského stavu.

Často kladené otázky

Čím, kromě svých podnikatelských aktivit, je Richard Branson proslulý?

Richard Branson se podílel na vytváření rekordů v různých dobrodružných aktivitách, mimo jiné, v roce 1986, přeplul Atlantický oceán na motorovém člunu. V roce 1987 byl členem týmu, který jako první přeletěl Atlantik v horkovzdušném balonu a v roce 1991 byl členem prvního týmu, který přeletěl Tichý oceán. V roce 2021 Branson uskutečnil suborbitální let do vesmíru v kosmické lodi Virgin Galactic, která je součástí jeho společnosti pro vesmírnou turistiku.

Jaké knihy napsal Richard Branson? 

V roce 1998 vydal Richard Branson svou autobiografii s názvem Losing My Virginity a v roce 2016 popsal svou filozofii podnikání v knize The Virgin Way.

Jaké myšlenky Bransona jsou nejčastěji citovány?

Richard Branson je nejen úspěšným podnikatelem, ale také dobrým člověkem. Nejčastěji jsou citovány jeho myšlenky, které se týkají podnikání, motivace, lidí, života, štěstí a odvahy.

Znáte nějakého Ríšu? Pogratulujte mu ke jmeninám některým z přání k svátku pro Richarda!

Citáty Richarda Bransona vás mohly inspirovat v nejrůznějších směrech. Ať už hledáte zamyšlení nad životem, prací, motivací k činnosti, lidmi nebo odvahou, na výše uvedených řádcích to vše najdete. 

Inspirovat jste se mohli nejen nadčasovými výroky slavného podnikatele a dobrodruha, ale také jeho velmi bohatým životem, který je v článku popsán.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X