Nádherné citáty o podzimu na jednom místě. Vyberte si z nich ten nejhezčí a nechte se inspirovat

Také milujete podzim pro všechny krásy a barvy, kterými hýří?

Rádi se procházíte a sníte mezi opadaným listím nebo spíš podzimní plískanice sledujete z tepla vašeho domova?

Ať už vyznáváte cokoliv, dopřejte si pár chvil jen pro sebe u krásných podzimních citátů a nechte se jimi vtáhnout do tohoto nádherného ročního období.

Citátem o podzimu potěšíte nejen oslavence, ale všechny, kterým v tomto období budete chtít udělat radost.

Podzimní citáty pro každý den

Nádherné období, kdy se stromy barví do všech barev, ulice jsou zasypané hromadou pestrobarevného listí, občas je pochmurno, přesto když vykouknou sluneční paprsky, je svět zase o něco úžasnější, to je podzim.

Prohlédněte si s námi známé podzimní moudra, která vám zvednou náladu a naladí vás na správné podzimní vlny.

Jaro je krásné a léto je ideální pro dovolenou, ale podzim přináší touhu dostat se pryč od neskutečných věcí života, ven do lesa v noci s táborákem a šustícím listím. (Margaret Elizabeth Sangsterová)
Není to pravý podzimní den? Právě ta klidná melancholie, kterou miluji – díky níž život a příroda souzní. (George Eliot)
Všechno listí padá a padá, jako by se zamilovalo do země. (Andrea Gibsonová)
Podzim je druhé jaro, kdy je každý list květem. (Albert Camus)
Existuje zvláštní druh odpoledního slunce, které existuje pouze na podzim. (Ayana Mathisová)
Je první den podzimu! Čas horkých čokoládových rán, večerů plných marshmallow a nejlepší ze všeho je skákání do listí! (Medvídek Pú, Púovo velké dobrodružství)
A všechny životy, které jsme kdy prožili, a všechny životy, které nás čekají, jsou plné stromů a měnícího se listí… (Virginie Woolfová)
Vypadalo to, jako by byl svět pokrytý koláčovou kůrkou z hnědého cukru a skořice. (Sarah Addison Allenová)
Jaro pomine a člověk si vzpomene na svou nevinnost. Léto pomine a člověk si vzpomene na svou bujnost. Podzim pomine a člověk si vzpomene na svou úctu. Zima pomine a člověk si vzpomene na svou vytrvalost. (Yoko Ono)
Podzim byl vždy mým oblíbeným ročním obdobím. Čas, kdy všechno propuká v poslední krásu, jako by si příroda celý rok šetřila čas na velké finále. (Lauren DeStefano, Wither)
A slunce udělalo krok zpět, listí se ukolébalo ke spánku a podzim se probudil. (Raquel Franco)
Podzim má v kapse víc zlata než všechna ostatní roční období. (Jim Bishop)
Mladá žena si drží dva javorové listy před očima.
zdroj: freepik.com

Podzim života

Jistě jste se již mnohokrát setkali s pojmem podzim života. Toto rčení neodmyslitelně patří ke stáří, se kterým se každý člověk smiřuje rozličně. I na tomto období je mnoho krásného, přestože už člověk zdaleka nemá tolik sil, jako za mlada. 

Prohlédněte si nejkrásnější citáty o podzimu života a povzbuďte v sobě nadšení, protože každý prožitý den na světě přece stojí za to.

Když se rozhlédnete kolem sebe, zjistíte, že velkou nemocí podzimních let je samolibost, a já se jí snažím předcházet. (Nick Cave)
Podzim zestárnul, zetlelo listí, zlato nasbíral, a teď umírá… Stáří, začni vzdychat! (Thomas Hood)
zdroj: youtube.com

Vtipná podzimní motta

Každá roční doba přináší své, ovšem my se nesmíme zapomenout usmívat! Pokud máte rádi smysl pro humor, vtipné podzimní citáty vám zvednou náladu. 

Kdybych byl ptákem, létal bych po zemi a hledal další podzimy. (George Eliot)
Pojďme to trochu okořenit dýní.
Je to jako návrat do školy. Znáte to, podzim! Čas na Harryho Pottera. (Robbie Coltrane)
Počasí ve svetru je lepší dohromady.

Krásným moudrem nikdy neurazíte a bude ideálně dekorovat přání psané od srdce, pokud však dáváte přednost veršům, vyberte si jednu z podzimních básniček a pošlete ji někomu z lásky!

Podzim na instagramu

Fotky plné barev a radosti, nebo naopak nečasu a teplé kávy, to vše patří k podzimu a především – na instagram. Pokud máte paletu toho, co chcete vystavit, ale marně hledáte slova, inspirujte se podzimními motty na instáč a buďte in!

Jaká je má krevní skupina? Dýňové koření.
Nikdy nejsi příliš starý na to, aby sis hrál v listí.
Oranžová je nová černá.
Dýňové polibky, dožínková přání.
Mezi mé víkendové plány patří zapálit všechny podzimní svíčky.
Jsi 🍎 do mého 🥧.
Listí, flanel a fotbal jsou vše, co potřebuji.
Štěstí je horký nápoj v chladném dni.
Padá listí. Podzim volá.
Možná se s tím narodila. Možná je to javorovým listím.
Dvě holky jsou převlečené v halloweenském kostýmů a drží si dýně před obličejem,
zdroj: freepik.com

Halloweenský čas duchů

K podzimu patří i oslava svátku zvaného Halloween. Možná si říkáte, že tento americký zvyk ve vaší domácnosti nemá, co dělat, o to více vás překvapí, že Halloween zavedli naši společní předkové – keltové. Byl oslavou pána mrtvých, ke kterému toho dne putovaly zbloudilé duše. Už keltové jim na práh domů chystali talíř s jídlem a vítali je vyřezávanou tykví, která měla dům chránit před posednutím.

Je pravda, že se tento zvyk dochoval spíš v zemích, jako je Británie či Irsko, v USA pak Halloween slaví okázale, patří k ní koledování, včetně přestrojení do strašidelných kostýmů. Stále zde však chybí důvod, proč byste neměli tento svátek přivítat i na svém prahu.

Když černé kočky slídí a dýně se třpytí, budeš mít na Halloween štěstí.
Každý si mohl všimnout, že tuto noc fouká zvláštní vítr a tma má zvláštní nádech, protože je předvečer Všech svatých. (Ray Bradbury)
Říjen byl vždycky ten nejméně spolehlivý měsíc… plný přízraků a stínů. (Joy Fielding)
Nevěřte ničemu, co slyšíte, a jen polovině toho, co vidíte. (Edgar Allan Poe)
Strašit je stejně zábavné jako se bát. (Vincent Price)
Halloween je příležitost být opravdu kreativní. (Judy Gold)

Říjen je krásným měsíce v roce, kdy příroda postupně usíná a barví se těmi nejrozmanitějšími barvami, potěšte sebe i své blízké hezkou říjnovou básničkou šitou přímo na tělo!

Podzimní krajina v krásných zlatých odstínech.
zdroj: freepik.com

Najděte si na podzimu to své! Dýňové latte, jablečné koláče plné skořice, dovádění v hromadě listí! Je to jedno z nejkrásnějších období v roce, které je zakončeno hrůzostrašným Halloweenem, který do vašeho domova vnese jedinečnou strašidelnou atmosféru.

Pokud hledáte inspiraci do blahopřání, či jen tak pro zahřátí během chladných dnů, citáty o podzimu mohou být tou pravou volbou!

Člověk by měl vždy ocenit jedinečné životní okamžiky - jubilea, narozeniny, vzpomenout si na blízkého člověka, jeho jmeniny, oslavit výročí svatby, narození nového života, jednoduše se radovat z každé chvíle. Jsem ráda, že mohu být nápomocna těm, kteří chtějí své nejbližší obdarovat milým slovem, ale nemohou jej právě najít.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X