Nejhezčí citáty o manželství na jednom místě! Najděte pro své blízké slova, která je skutečně potěší

Manželství je jednou z nejnáročnějších disciplín v životě člověka. Ať už patříte k těm, kteří v něm vidí to největší štěstí, nebo jste spíš po strastiplném zklamání, pravda je jedna – manželství je dřina, kterou lze slovy těžko vystihnout – ovšem, my jsme jich pro vás pár našli!

Budete slavit významné jubileum, nebo k němu chcete popřát svým přátelům, vyberte si citát o manželství, který jim udělá skutečnou radost!

Znáte pár, který, jako kdyby se pro sebe narodil a rádi byste jim o tom řekli? Výroky od srdce, které jsme pro vás připravili zazněly mnohdy z povolaných úst, vyberte si originální text!

Udělejte si hezkou chvilku a pojďte se dozvědět něco nového o svazku dvou lidí.

Pravé manželské citáty

Manželství je jednou klidné, jednou připomíná italskou domácnost, bez těch, které milujeme si však život představit nedokážeme. 

Inspirujte se krátkými texty, které zosobňují vše, co jste dodnes nestačili vyřknout.

Nikdy nepřestávejte chodit se svou ženou a nikdy nepřestávejte flirtovat se svým manželem.
Manželství obstojí ve zkoušce časem, kdy vy i váš partner pracujete na tom, aby se věci zlepšily. A nejvíce jste zkoušeni, když čelíte nepřízni osudu. Pokud dokážete proplout jeho nepřízní, jako jeden, jako spolehlivý tým, pak máte napůl vyhráno.
Dokonalé manželství jsou jen dva nedokonalí lidé, kteří se odmítají vzdát jeden druhého.
Je úžasné, jak vám jednoho dne někdo vstoupí do života a vy si nepamatujete, jak jste bez něj mohli žít.
Naučit se přijímat chyby toho druhého a žít s nimi. Odpouštět si navzájem, sdílet a rozvíjet lásku, to je to, co dělá manželství tak výjimečným.
Mít v životě někoho výjimečného je požehnání. Nejlepší je, že pokud s vámi tato osoba zůstane navždy, máte tendenci zapomenout na svou minulost, trápení, bolest a být prostě šťastní!
Milovat není nic. Být milován je něco. Ale být milován osobou, kterou milujete, je všechno.
Jediná věc, která je lepší než mít tě za manžela, je mít tě za tátu svých dětí.
Nejlepší přátelé na celý život? Manželé.
Vždy se snažte dát svému manželovi to nejlepší ze sebe; ne to, co zbylo poté, co jste všem dali to nejlepší.
Mladý pár venku, v pozadí sucha, ona jej objímá.
zdroj: pixabay.com

Hledáte-li vhodný text, kterým popřejete novomanželům, nebo se naopak chystáte na svatbu zlatou, diamantovou, nebo třeba platinovou, vyberte si nejkrásnější svatební přání, které vystihne vaše pocity.

Manželství s humorem

Domácnost, kterou naplňuje radost a smích, to je sen snad každého z nás! Zasmějte se se svou drahou polovičkou a mávněte rukou nad tím, co vás v posledních dnech trápilo. Přeci jen, srandovní citáty o manželství dovedou rozehnat i zatažená mračna.

Dobré manželství je takové, kde každý z partnerů tajně tuší, že má lepší nabídku.
Pokud se na vás vaše drahá polovička zlobí, nasaďte jí/jemu kapuci a řekněte: ‚Teď jsi super naštvaná/ý!‘ Pokud se směje, vezměte si ji/ho.
Manželství je jako procházka parkem. Jurským parkem.
Dvě důležitá slova pro úspěšné manželství: Umyju nádobí.
Nemilujte se u zahradní branky – láska je slepá, ale sousedi ne.
Láska je možná slepá, ale manželství otevírá oči.
Když jsem chtěl na Googlu vyhledat manželskou radu, pokusil se za mě dokončit větu, stejně jako to dělá moje žena.
Krásní novomanželé v podzimní ulici.
zdroj: freepik.com

Zamilované citáty o manželství

Za vším stojí láska dvou lidí, kteří si ji jednoho dne vyznali pevným slibem. A nyní již musí rok od roku kráčet jeden druhému po boku. Pojďme se vrátit k romantickým ideám a snům. Na vyznání lásky není přece pozdě nikdy!

Pravá láska si stojí po boku ve dnech dobrých, ve zlých si je ještě blíž.
Jednou za čas, přímo uprostřed obyčejného života, nám láska nadělí pohádku.
Být něčí první láskou je možná skvělé, ale být jeho poslední je dokonalé.
Každý milostný příběh je krásný, ale ten náš je můj nejoblíbenější.

Chcete potěšit svou lásku krásnou básničkou? Vyberte si z těch nejkrásnější veršů z lásky a dokažte, co k ní nebo k němu cítíte.

Manželské citáty slavných

Slavné osobnosti si rády berou na paškál všechna vážná témata této doby. Co říkají o posvátném svazku mezi mužem a ženou, budete s nimi souhlasit?

Lidé říkají: ‚Ježíši, to musí být těžké zůstat ženatý v showbyznysu.‘ Myslím, že je těžké zůstat ženatý kdekoli, ale když si vezmete toho správného člověka, může to vyjít. (Tom Hanks)
Vždycky říkám, že když jsi ženatý 50 let a 10 z nich je hrozných, tak si vedeš opravdu dobře! (Michelle Obama)
Naše manželství bylo to nejtěžší, nejvyčerpávající a nejtrýznivější, co jsme kdy v životě podstoupili. A víte…, my se prostě nevzdáváme. (Will Smith)
Mým největším úspěchem bylo, že jsem dokázal přesvědčit svou ženu, aby si mě vzala. (Winston Churchill)
Jsem velmi oddaná manželka. A taky bych měla být oddaná, protože jsem byla tolikrát vdaná. (Elizabeth Taylorová)
Starší manželský pár v bílém leží v posteli a usmívá se.
zdroj: pixabay.com

Citáty o manželství z bible

Křesťanské ideály a tradice nejsou jen o ortodoxním přeříkávání modliteb a návštěvě kostela. Bible je matkou moudrosti, která nás měla odjakživa vést tou správnou cestou. Inspirujte se jejími slovy.

Kdo si najde ženu, najde dobrou věc a získá přízeň Hospodina.
Láska je trpělivá, je laskavá, láska nezávidí, láska se nevychloubá ani nepovyšuje; není hrubá, nehledá svůj prospěch, není vznětlivá, nepočítá křivdy, není škodolibá, ale raduje se z pravdy; všechno snáší, všemu věří, vždycky doufá, všechno vydrží.
Lepší je stěhovat se do kouta na střechu než s hašteřivou ženou sdílet dům.
A vy, muži, mějte ke svým manželkám porozumění. Prokazujte jim úctu jakožto slabšímu pohlaví a jako spoludědičkám daru života, aby vašim modlitbám nestálo nic v cestě.
A nad to všechno se oblékněte do lásky, která všechno spojuje v dokonalý soulad.
V lásce není žádný strach. Láska, jež došla naplnění, zahání strach pryč, neboť strach přináší muka. Kdo se však bojí, nedošel v lásce k naplnění.
Výborná žena je korunou svého muže, ale ta, která mu dělá ostudu, je jako hniloba v jeho kostech.
Pevná láska a věrnost se setkávají, spravedlnost a pokoj se líbají.

Pro ty, kteří se chystají na oslavu do tradiční, věřící rodiny a neví, jaká správná slova zvolit zde máme originální křesťanská přání k narozeninám!

Manželství je spojení dvou osob, přináší mnoho radosti a společných chvil. Není to tak dávno, co tento posvátný svazek hovořil o vzájemné toleranci a pokoře, se kterou každý z partnerů musel zaujmou své přesně stanovené místo v domácnosti.

Nároky byly kladeny na ženy, stejně tak na muže, mnohdy se však zapomínalo na vroucnost a lásku, která se mezi párem příliš neprojevovala.

Ale naštěstí je už docela nová doba! Najděte ten nejvhodnější citát o manželství, který se k vám dobře hodí a potěšte svou drahou polovičku ještě dnes!

Autor článku
Sára Šedivá

Člověk by měl vždy ocenit jedinečné životní okamžiky - jubilea, narozeniny, vzpomenout si na blízkého člověka, jeho jmeniny, oslavit výročí svatby, narození nového života, jednoduše se radovat z každé chvíle. Jsem ráda, že mohu být nápomocna těm, kteří chtějí své nejbližší obdarovat milým slovem, ale nemohou jej právě najít.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X