Inspirativní výroky Kurta Cobaina a to nejzajímavější o jeho životě

Hledáte citáty Kurta Cobaina, abyste se více přiblížili myšlení tohoto slavného muže? 

Chcete zjistit více o životě slavné hudební legendy, jejíž hvězda, ani po smrti, nezapadá? 

V tom případě už na nic nečekejte a pusťte se do zajímavého čtení! 

Výroky o hudbě

Jestli je ilegální hrát rock and roll, tak mě strčte do vězení!

Punk je hudební svoboda. Je to říkat, dělat a hrát, co chceš. Podle Webstera znamená „nirvána“ svobodu od bolesti, utrpení a vnějšího světa, a to je dost blízko mé definici punk rocku.

Moje tělo je z hudby poškozené dvěma způsoby. Mám červené podráždění v žaludku. Je to psychosomatické, způsobené vším tím vztekem a křikem. Mám skoliózu, kdy se vám zakřiví páteř, a váha kytary to ještě zhoršila. Pořád mě něco bolí, a to přispívá ke vzteku v naší hudbě.

Moje matka mě podporovala v umělecké činnosti. Už v raném věku měla ve smlouvě napsáno, že budu umělcem.

Rapová hudba je jedinou vitální formou hudby, která byla představena od dob punk rocku.

Ze všech kytar na celém světě mám nejraději Fender Mustang. Jsou levné a naprosto nevýkonné, mají špatný zvuk a jsou velmi malé.

Chtěl jsem být v punkové kapele ještě dřív, než jsem vůbec nějakou punkovou hudbu slyšel.

Nikdy jsem neposlouchal “Nevermind”. Neposlouchám ji od té doby, co jsme ji vydali. To o něčem svědčí.

Nedivím se průměrnému sedmnáctiletému punkrockovému klukovi, že mě nazývá zaprodancem. Chápu to. A možná, že až trochu vyrostou, uvědomí si, že v životě jde o víc věcí, než jen o to, aby si tak spravedlivě žili svou rock’n’rollovou identitu.

Kurt chtěl být odjakživa umělcem podle svého. K tomu, aby se dostal tak daleko, potřeboval notnou dávku inspirace. Potřebujete taky povzbudit? Pak to udělejte, a to skrze výroky o motivaci.

Obecné citáty Kurta Cobaina

Raději budu nenáviděn za to, kým jsem, než milován za to, kým nejsem.

Chtít být někým jiným znamená plýtvat osobou, kterou jste. 

Raději být mrtvý než cool.

Povinností mládí je vzdorovat korupci.

Nejhorší zločin je předstírat.

Drogy jsou ztráta času. Ničí ti paměť a sebeúctu a všechno, co k tomu patří. Nejsou vůbec k ničemu dobré.

Do svých devíti let jsem měl opravdu hezké dětství, pak mě klasický případ rozvodu opravdu poznamenal.

Chvíli jsem si myslel, že zkusím být gay, ale prostě mě sexuálně přitahují spíš ženy. Ale jsem opravdu rád, že jsem si našel pár gayů, protože mě to úplně zachránilo před tím, abych se stal mnichem nebo něčím podobným.


Tvrzení o přátelství a lidech

Přítel není nic jiného než známý nepřítel.

Rozhodně je mi bližší ženská stránka lidské bytosti než mužská – nebo americká představa o tom, jaký má být muž. Stačí se podívat na reklamu na pivo a pochopíte, co tím myslím.

Jsme tak trendy, že nemůžeme uniknout ani sami sobě.

Opravdu mi chybí možnost splynout s lidmi.

Rád vyvolávám v lidech pocit štěstí a nadřazenosti v jejich reakci na můj vzhled.

Po celý svůj život jsem si vždycky hodně rozuměl s holkami a kamarádil se s nimi. A stejně jsem byl vždycky hodně nemocný, ženský člověk, takže jsem si chvíli myslel, že jsem gay, protože mi žádná z holek na střední škole nepřipadala vůbec atraktivní.

Každý žije svůj život, jak umí a podle podmínek, jaké mu byly dány. Podívejte se na zajímavé citáty o životě z úst slavných i neznámých autorů.

Kdo byl Kurt Cobain

Kurt Cobain hrající na kytaru na černobílé fotografii
zdroj: rollingstone.com

Kurt Cobain žil v letech 1967–1994 v USA. Byl to americký rockový hudebník, který se proslavil jako zpěvák, kytarista a hlavní skladatel grungeové skupiny Nirvana.

Do doby, než bylo Cobainovi 9 let, měl celkem šťastné a normální dětství. Poté se jeho rodiče rozvedli a on se jako teenager stěhoval od jedněch příbuzných k druhým. Přespával také u kamarádů nebo dokonce pod mostem. V tomto období poprvé ochutnal drogy a začal se podílet na drobném vandalismu, skrze který projevoval svou nespokojenost a rebelii. 

V roce 1985 vytvořil s bubeníkem Melvinsem podomácku nahrané písně, které později zaujaly místního baskytaristu Krista Novoselica. Cobain a Novoselic v roce 1987 založili kapelu Nirvana a poté najali řadu bubeníků, kteří s nimi nahrávali demokazety a hráli na malých koncertech po celém Severozápadě.

Jedna z demokazet skupiny se dostala k Jonathanu Ponemanovi ze seattleského nezávislého vydavatelství Sub Pop, který s kapelou podepsal smlouvu a v roce 1988 vydal její první singl „Love Buzz“ a v roce 1989 první album Bleach. Sláva kapely začala nabírat na obrátkách.

V roce 1992 se Cobain oženil s Courtney Love, tehdejší lídryní skupiny Hole, a ještě téhož roku se jim narodila dcera. 

Následujícího roku vydala Nirvana své poslední studiové album In Utero, na kterém Cobain brojil proti své slávě. 

Cobain dlouhodobě trpěl depresemi a chronickými bolestmi žaludku. Své problémy léčil drogami. V letech, kdy se Nirvana proslavila, často užíval heroin a ve snaze utlumit neustálé žaludeční potíže užíval různé léky proti bolesti.

V březnu 1994 byl hospitalizován v Římě poté, co se předávkoval a upadl do kómatu, což bylo později charakterizováno jako neúspěšný pokus o sebevraždu. O měsíc později se vyplížil z protidrogového centra v oblasti Los Angeles a vrátil se do svého domova v Seattlu, kde se zastřelil.

Často kladené otázky

Čím se proslavil Kurt Cobain? 

Byl to americký rockový hudebník, který se proslavil jako zpěvák, kytarista a hlavní skladatel grungeové skupiny Nirvana.

Jaké jsou nejslavnější Cobainovy citáty?

“Jíst ryby je v pořádku, protože nemají žádné pocity.” – Kurt Cobain
“Slunce je pryč, ale já mám světlo.” – Kurt Cobain
“”Když umřeš, jsi úplně šťastný a tvoje duše někde žije dál. Já se smrti nebojím. Naprostý klid po smrti, stát se někým jiným, to je ta nejlepší naděje, kterou mám. – Kurt Cobain

Jméno Kurt je stále více oblíbené nejen ve světě, ale také u nás v České republice. Pokud znáte nějakého muže tohoto jména, můžete mu poblahopřát některým z přání k svátku Kurtovi. Prohlédněte si je.

Citáty Kurta Cobaina stále oslovují nejen milovníky kapely Nirvana, ale všechny mladé i starší lidi s divokou duší nebo takové, kteří zatím hledají sami sebe. 

Ve výrocích slavného zpěváka, kytaristy a skladatele jste se mohli dovědět o myšlenkách týkajících se lidí, přátelství, ale hlavně hudby. 

Mohli jste také nahlédnout do Cobainova života a zjistit, co mohlo být příčinou jeho předčasného úmrtí.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X