Nejkrásnější blahopřání k svátku pro Ota na jednom místě. Vyberte si!

Dneska je 26. dubna a svátek slaví Oto. 

Už víte, jakou gratulaci mu pošlete? 

Milé přání k svátku Otovi udělá jistě velkou radost a s výběrem vám moc rádi pomůžeme. 

Najdete tady hromadu básniček, textů a obrázků, stačí si jen vybrat. 

Navíc všechna přáníčka jsou volně ke stažení, tak jdeme na to!

Básničky k svátku pro Ota

Chcete poslat rýmované přáníčko, ale nejste zrovna básník? Nemusíte si s tím lámat hlavu, spoustu milých rýmovaných přání jsme napsali za vás. Na vás už jen bude vybrat tu, která by se mohla vašemu oslavenci líbit nejvíce.

Jmeniny slaví máš drahý Ota, my mu přejeme lásku, zdraví a chuť do života. K tomu taky lásku a pohodu, a nikdy žádnou nehodu. Otíku, přejeme ti báječný svátek!
V kalendáři dneska vidím jméno Ota, přeju ti ať tě potkává jen láska, štěstí a dobrota. K tomu ti taky přeju ať se stále jen usmíváš, a tento den si pořádně užíváš. Oto, přejeme ti úžasný svátek!
Po roce je tady svátek našeho Oty, snad mu tahle básnička padne do noty. Přejeme ti, ať je den tvůj plný zábavy, a tebe život stále hodně baví. Oto, přejeme ti nádherný jmeninový den!
Ten čas ale strašně rychle utíká, po roce je tady zase svátek našeho Otíka. My mu jen to nejlepší k jmeninám chceme přát, snad ho bude tohle blahopřání u srdíčka hřát. Oto, moc si užij tvůj jmeninový den!
Dneska slaví svátek náš milý Oťásek, my mu přejeme spoustu zdraví a hlavně málo vrásek. K tomu přejeme ti báječnou sváteční oslavu, a taky svátečních gratulací záplavu. Oto, přejeme ti skvělé jmeniny!
Ty máš dneska svátek, náš milovaný Otíčku, proto ti posíláme tuhle milou básničku. Ať jsi veselý a splní se ti každé přáníčko, a tvým životem tě provází jen láska a sluníčko. Oto, přejeme ti nádherné jmeniny!

Veselé rýmy k jmeninám

Básničky se vám líbí, ale chcete, aby bylo blahopřání k svátku pro Ota přece jen trochu veselejší? Tahle přáníčka se výborně hodí, pokud je oslavenec váš kamarád, co se rád baví, slaví a hlavně nikdy nezkazí žádnou legraci.

Svátek má náš drahý Ota, oslav to jako by byla aspoň sobota. Pozor ale na opilou opici, a dej si občas i s vodou sklenici. Oto, přejme ti úžasné jmeniny!
Dneska uslyšíme cinkot skleniček, svátek má totiž náš milý Otíček. Už se těšíme, až si spolu do nosu dáme, tak se nikde neloudej a ať už tě tu máme. Přejeme ti ty nejlepší jmeniny, Oto!
Ty máš dneska jmeniny, náš milý Otíčku, na večer už chladíme s bublinkami lahvičku. Jen si dej, pořádně a do dna, dneska určitě nepadne jen jedna. Oto, přejeme ti báječný svátek!
Už jsou tady zase tvoje jmeniny, drahý Otine, my za tebe dneska útratu zaplatíme. Ale zase to nepřeháněj s tím alkoholem, ať neležíš pak zničený pod stolem. Oto, přejeme ti skvělý svátek!
Oslavující pár s flaškou šampaňského a skleničkami v ruce.
zdroj: wattpad.com

Klasická přání k svátku pro Ota

Myslíte, že by se Otovi více než básničky líbila milá, upřímná a tradiční gratulace? Ani na ty jsme nezapomněli a najdete jich tady celou řadu. Vybrané blahopřání pak už jen stačí podepsat a poslat jako sms zprávu či jako vzkaz na jakoukoli sociální síť.

Náš milý Oto, k tvému dnešnímu svátku ti chceme z celého srdce popřát moře lásky, spoustu radosti a taky aby tě nikdy neopustila dobrá nálada. Báječné jmeniny ti přejí …
Drahý Oto, tvé jméno je dneska v kalendáři a proto ti chci popřát aby sis dnešní den užil a pořádně ho oslavil. Svátek je přece jen jednou do roka, tak ať ta oslava stojí za to! Krásné jmeniny ti přejí …
Otíku, ten rok neskutečně rychle utekl a jsou tady opět tvoje jmeniny! My ti chceme popřát aby se ti dařilo jak v osobním, tak v pracovním životě a ty byl i nadále veselý a spokojený. S láskou …
Náš drahý Otíku, nemusíš se bát, že bychom na tvůj významný den zapomněli. Z celého sice ti chceme popřát aby tě v životě potkávalo jen to dobré a ty se na svět stále usmíval, jako to děláš teď. Úžasný svátek ti přejí …
Oto, vím, že nejsi na nějaké dlouhé proslovy a nebo okázalá blahopřání. Proto ti k tvému svátku přeju prostě jen to nejlepší! Pořádně si užij dnešní den!
Milý Otíku, přeju ti hned po ránu všechno nejlepší k tvým jmeninám a doufám, že budu mezi prvními. Pořádně si tento významný den užij s těmi, na kterých ti záleží nejvíce. S láskou …
Náš milovaný Oto, dneska ti sice nemůžeme pogratulovat osobně, ale doufáme, že si tvoje jmeniny pořádně užiješ. Moc na tebe myslíme a přejeme ti ten nejkrásnější svátek! S láskou …
Dneska je den všech Otíků a my tomu našemu milovanému přejeme spoustu radosti, lásky, štěstí a taky spoustu nádherných chvil. Pořádně si užij dnešní svátek!

Chcete vašim blízkým poslat krásné přáníčko na dobrou noc, ale zrovna vás nic originálního nenapadá? Tady jich najdete celou hromadu, stačí si vybrat.

Obrázkové GIF gratulace

Hledáte něco jiného, než básničku a nebo klasickou gratulaci? A už jste někdy poslali k svátku obrázek? Pokud ne, tak k tomu máte dneska skvělou příležitost. Vybrali jsme pro vás ty GIFy, které se k jmeninám skvěle hodí a vy už je nemusíte nikde hledat. Stačí vybrat ten, který vás oslovil nejvíce, zkopírovat a poslat.

Tak na tebe, Oto!

GIF přání k svátku přípitek skupinky lidí s pivem.
zdroj: giphy.com

Otíku, už ti letí pusa k svátku.

GIF blahopřání k jmeninám bruneta v kožené nudné posílá pusu.
zdroj: giphy.com

Oto, dneska ten tvůj svátek pořádně zapij!

GIF přání k jmeninám oslavující lidi s šampaňským v ruce.
zdroj: giphy.com

Oto, ať dnešní mejdan stojí za to.

GIF blahopřání k svátku tančící opice.
zdroj: giphy.com

Oto, pořádně to dneska oslav!

GIF přání k svátku oslavující skupinka lidí.
zdroj: giphy.com

Vlastnoručně vyrobená papírová přáníčka

Takové blahopřání k jmeninám Ota jistě ohromí! Dárky, které vyrobíme sami totiž udělají tu největší radost a ani v tomto případě to není jinak. Nemusíte se ničeho bát i pokud by to byla vaše premiéra. Samotná výroba není nic složitého a zabere vám to jen pár chvilek. S postupem vám pomůže tohle krátké video, kde najdete také spoustu inspirace. Pak už jen stačí dovnitř napsat milou básničku či text a máte hotovo.

Co myslíte, budou se naše blahopřání k svátku Otovi líbit?

Tento významný den je tady jen jednou do roka a proto stojí za to si na oslavence vzpomenout třeba jen rychlou textovou zprávou, jistě to ocení.

Zajímavosti o jméně Oto

Tohle křestní jméno je 127. nejčastější a nosí ho u nás 2331 mužů. 

Jméno má svůj původ v němčině a velmi používanými variantami jsou také Ota a nebo Otto. 

Základ jména je z německého slova „ot”, které můžeme přeložit jako „majetek”, také „blaho”, „blahobyt” nebo „štěstí”. Stejný význam má pak i samotné jméno. 

Mezi nejvýznamnější nositele u nás patří především vědci. Patří mezi ně třeba český chemik Otto Wichterle, vynálezce kontaktních čoček a nebo německý fyzik Otto Stern.

Autor článku
Petra Vykoukalová

Důvodů k oslavám a gratulacím je celá řada a my si tak můžeme udělat hezčí každý den. Jsem moc ráda, že můžu inspirovat ostatní a předávat krásná blahopřání dál.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X