Inspirativní výroky Roberta Badena-Powella a to nejzajímavější o jeho životě

Pátráte po citátech Roberta Badena-Powella, které by vás inspirovaly? 

Zajímáte se o život tohoto britského důstojníka a o jeho myšlenky? 

V tom případě se pohodlně usaďte a pusťte se do zajímavého čtení! 

Motivační citáty

Snažte se opustit tento svět o něco lepší, než jste ho našli, a až na vás přijde řada, můžete umřít šťastní s pocitem, že jste svůj čas nepromarnili, ale udělali jste, co jste mohli.

Nikdy neselžeme, když se snažíme plnit své povinnosti, vždy selžeme, když je zanedbáme.

Život by byl bledý, kdyby byl celý z cukru; sůl je hořká, pokud se užívá sama o sobě, ale když se ochutná jako součást pokrmu, dochutí maso. Obtíže jsou solí života.

Přidejte svému životu trochu té energie třeba prostřednictvím citovaných motivačních textů!

Výroky o dětech

Zločinnost mladistvých se v chlapci nerodí přirozeně, ale je z velké části způsobena buď dobrodružným duchem, který v něm dřímá, vlastní hloupostí, nebo nedostatkem disciplíny, podle povahy jednotlivce.

Individuálním krokem při výchově charakteru je přenesení odpovědnosti na jednotlivce.


Citáty o životě a lidech

Pokud si z naslouchání a pozorování uděláte své zaměstnání, získáte mnohem víc, než můžete získat mluvením.

Uniforma vytváří bratrství, protože když je všeobecně přijata, překrývá všechny třídní a zemské rozdíly.

Prozkoumejte také další výroky o životě, které vám mohou nabídnout trochu jiný pohled na svět.

Tvrzení o skautech a skautingu

Skaut není nikdy zaskočen; přesně ví, co má dělat, když se stane něco neočekávaného.

Buď připraven… smysl tohoto hesla spočívá v tom, že skaut se musí připravit tím, že si předem promyslí a nacvičí, jak se zachovat při jakékoli nehodě nebo mimořádné události, aby nebyl nikdy zaskočen.

Výuková metoda ve skautingu spočívá v tom, že v chlapci vyvolává touhu učit se sám.

Tím, že skaut každý den pomáhá svému „bližnímu“, jak nejlépe umí, a má neustále před očima pravdu, poctivost a laskavost, se s co nejmenší formálností líbí Bohu.

Úspěch při výchově chlapců závisí do značné míry na osobním příkladu skautského vedoucího.


Citáty o štěstí

Štěstí je na dosah každému, ať je bohatý nebo chudý. Přesto je šťastných poměrně málo lidí. Domnívám se, že důvodem je to, že většina z nich štěstí nepozná, ani když je na dosah.

Štěstí nepřináší bohatství, ani pouhý úspěch v kariéře, ani požitkářství. Jedním z kroků ke štěstí je vybudovat si zdraví a sílu, dokud jsi chlapec, abys mohl být užitečný a abys mohl užívat života, až budeš muž.

Jsem přesvědčen, že jsme byli do tohoto světa plného divů a krás uvedeni se zvláštní schopností ocenit je, v některých případech mít radost z toho, že se můžeme podílet na jejich rozvoji, a také z toho, že můžeme pomáhat druhým lidem, místo abychom je převálcovali, a přes to všechno se radovat ze života – to znamená být šťastní.

Štěstí je jednoduše třeba a vy ho teď můžete najít také v dalších výrocích o štěstí. Pusťte se do čtení!

Kdo byl Robert Baden-Powell

zdroj: belfasttelegraph.co.uk

Robert Baden-Powell, zvaný také Sir Robert Baden-Powell nebo Baden-Powell z Gilwellu, žil v letech 1857–1941. Jednalo se o důstojníka britské armády, který se stal národním hrdinou, jelikož dokázal 217 dní bránit se svou armádou Mafeking v jihoafrické válce, v letech 1899–1902. 

Baden-Powell se proslavil také jako zakladatel skautů v roce 1908 a spoluzakladatel dívčí organizace Girl Guides (později Girl Scouts of the United States of America) v roce 1910.

V letech 1884–1885 se Baden-Powell proslavil používáním pozorovacích balonů při válečných akcích v Bečuána Landu (dnešní Botswana) a Súdánu.

V roce 1929 byl Robert Baden-Powell jmenován baronem a poslední roky strávil kvůli svému zdravotnímu stavu v Keni. Byl také autorem několika knih, včetně autobiografie Lessons of a Lifetime, která vyšla roku 1933, po níž následovaly další knihy o jeho životě, které už ale vznikly pod rukama jiných autorů.

Často kladené otázky

Čím se Robert Baden-Powell proslavil? 

Robert Baden-Powell byl muž, který před více než 100 lety založil skautské hnutí. Tento voják, národní hrdina, pedagog a plodný spisovatel založil skauting na myšlenkách uvedených v jeho nejprodávanější knize Scouting for Boys.

Jaké jsou nejznámější Baden-Powellovy citáty? 

“Chlapec chce při vstupu do skautu začít hned.” – Robert Baden-Powell
“Týden táborového života vydá za šest měsíců teoretické výuky v zasedací místnosti.” – Robert Baden-Powell
“Pobyt v přírodě je skutečným cílem skautingu a klíčem k jeho úspěchu.” – Robert Baden-Powell

Byl Baden-Powell hrdinou?

Baden-Powellovi se, v letech 1899–1900, podařilo úspěšně bránit Mafeking během slavného stejnojmenného obléhání v búrské válce, a to po dobu 217 dní.

Znáte nějakého Roberta, kterému byste chtěli pogratulovat ke jmeninám? Nenapadají vás ale ta správná slova? V tom případě zkuste najít inspiraci v přáních k svátku Robertovi, která jsou těmto jmenovcům psána na míru!

Citáty Roberta Badena-Powella zachycují především myšlenky týkající se skautingu, výchovy mládeže a disciplinovaného života.

Od Badena-Powella jste se ale mohli naučit také něco o štěstí nebo motivaci. V neposlední řadě vás také mohl obohatit životní příběh tohoto statečného muže, který byl nejen zakladatelem skautu, ale také důstojníkem britské armády, který se účastnil nejednoho boje.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Sdílená radost je dvojnásobná radost. Ať už se jedná o narozeniny, svátek, svatbu nebo jiné výročí, je nádherné sdílet tyto chvilky s ostatními. To je možné prostřednictvím upřímných slov. V mých článcích se snažím čtenáři nabídnout takové texty, které se dotknou lidského srdce a vykouzlí úsměv na tváři.

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)

Napsat komentář

Emailová adresa nebude zveřejněna a nebude uložena do žádné marketingové databáze.
Vyžadované informace jsou označeny *.

X